Ана од „Пеперминт“ плени со своите цртежи! Ќе се заљубите во нив со само еден поглед… (ГАЛЕРИЈА)

Не постои човек кој не слушнал за македонската рок-група Пеперминт или барем случајно/намерно не налетал на некоја од нивните песни…

Прочитај повеќе

Тука сум, нели ме гледаш? (Галерија од неверојатни камуфлирачки џемпери)

Хелоуу… Денес одиме со нешто позабавно и похардкор… камуфлирачки џемпери кои ве прават да изгледате невидливи, барем за кратко. Паа…

Прочитај повеќе

Колку пиксели – толку животни!

Пикселите кои преставуваат број на секој вид на нашата планета. Брилијантна кампања на Светската фондација за диви животни (WWF) неодамна станала

Прочитај повеќе

Изложба На Фотографии На Натали Башоска

[fblike] Се викам Натали Башоска. Имам холандско, но и македонско потекло. Пораснав во Пештани, а во моментов студирам филмска режија

Прочитај повеќе

#HeelConcept – Нов Тренд На Инстаграм

 Дали сте веќе приклучenи на трендот? [fblike] Автоиронијата, се чини, стана голем тренд на Инстаграм, а формата во која се

Прочитај повеќе

Како Се Правеше Календарот Со Убавиците На Пирели

[fblike] Како се правеше календарот на Pirelli 2015, Погледнете ја целата верзија на видеото во продукција на Fashion Channal [youtube

Прочитај повеќе

Моника Муличковска: Галерија На Фотографиите Од Изложбата “Point Of View”

[fblike] Моника Муличковска е млада, талентирана фотографка која пред десетина дена ја отвори својата втора самостојна изложба наречена “Point of

Прочитај повеќе

Не Сака Да Биде Осамен, Исто Како Пингвинот Монти

[fblike]Не сака да биде сам! Во реалниот живот Монти наоѓа сродна душа како на фотографииве напраени во еден здив прикажувајќи

Прочитај повеќе

Отварање На Втора Самостојна Изложба На Фотографии На Моника Муличковска

Моника Муличковска ќе ни презентира циклус од 40 фотографии насловени “Point of view”. Ќе патуваме во: Индонезија, Токио, Осака, Кјото,

Прочитај повеќе