Малку Познат Факт: Мајмуните со мали тестиси…

Според последните компаративни антрополошки истражувања, мајнуните со помали тестиси урлаат појако од оние со поголеми… Забелешка: Нејќе тоа да е

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Индијана Џонс и студентите по археологија

МАЛКУ ПОЗНАТ ФАКТ: По емитувањето на првиот филм со Индијана Џонс насловен како ‘Јавачите на изгубената арка’ интересот на катедрите

Прочитај повеќе

Малку познат факт: Кој е најстар тука?

Истражувањата покажуваат дека октоподите датираат порано од диносаурусите!!! ЗАБЕЛЕШКА: Ваљда истажувале некој некадарни антрополози, историчари, и-шо-ти-ја-знам-лози. Сите добро знаеме како

Прочитај повеќе

Зошто постојано ве чеша задникот?

Сигурно сите ве има чешано задникот досега, а не сте ја знаеле вистинската причина за тоа и постојано сте чепкале

Прочитај повеќе

Еве како жените доживуваат оргазам!

Женскиот оргазам не е мит Женскиот оргазам е тема на бескрајно истражување без резултати, бидејќи никој не може да каже

Прочитај повеќе

Се што не сте знаеле за самоубиството

  Според Библијата самоубиството е грев, но кому му е гајле дали ќе отиде во пеколот после смртта штом одлучил

Прочитај повеќе

Хитлер бил вегетаријанец?

За најомразениот германец во историјата на светот, Адолф Хитлер има некои интересни работи кои можеби не сте ги слушнале досега. Ова

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Русите И Компјутерот

Машини за куцање VS Компјутер Руските јавни услуги сеуште користат машина за куцање наместо комјутер, со цел да го избегнат

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Покахонтас И Годините

5-то одделение КОГА СЕ ЗАПОЗНАЛА СО ЏОН СМИТ, ПОКАХОНТАС БИЛА САМО 11 ГОДИНИ, А ТОЈ 28 ЗАКЛУЧОК: ПЕДОФИЛИЈА, ПЕДОФИЛИЈА НАСЕКАДЕ.

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Колку Вкупно Плочи Продале Битлси

Ливерпулските мега-ѕвезди и продадениот тираж Статистиката покажува дека The Beatles продале повеќе плочи од Боб Марли, Тупак, Нирвана, Канје Вест,

Прочитај повеќе