Нема убав човек без кажан убав збор..

нема убав човек без кажан убав збор.. секој умира полека во своето тенџере од мешани мисли и зборови, зачинети со дела..

се препелкаш или во мајсторски вкусен бешамел или во исплакната помија..
дај му на човек зачини, види која душа ќе ја забибери.. некој во бистра вода фрла само вкус на љубов, некој во колачот се става себеси, лут, прљав и невкусен..
грдите души ги заобиколува и времето и невремето, и јас..
а можеме да се сакаме, гушкаме и бакнуваме дур сме и убави и живи, ама тенџерињата измешани..

Посетено 211 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime.biz 4Anime JUJUTSU KAISEN

sites to watch anime 4Anime So I'm a Spider, So What?

sites to watch anime 4Anime Record of Ragnarok

anime stream Demon Slayer: Entertainment District Arc

4Anime My Hero Academia Season 4 Episode 21