Моника Муличковска: Галерија На Фотографиите Од Изложбата “Point Of View”

[fblike]

DSC_5663 copy
Моника Муличковска е млада, талентирана фотографка која пред десетина дена ја отвори својата втора самостојна изложба наречена “Point of view”. Таа ни презентираше циклус од 40 фотографии направени во периодот од 2011 до 2014 година, преку кои се потруди да ни ја пренесе магијата на сите локации кои ги посетила и сите емоции (добри и лоши) кои таа ги почувствувала. Преку овие фотографии имаме можност да отпатуваме во: Индонезија, Бали, Мадрид, Лондон, Токио, Осака, Кјото, Њу Јорк, Барселона, Амстердам и Венеција. Таа ни го претставува филозофското и уметничкото значење на гледањето од различни перспективи и простори, сите како жители на овој свет, но со различна точка на гледање.

Прошетајте го светот низ незините очи и почувствувајте ја неговата магија и убавина. Уживајте.

Изложбата сеуште трае во Галерија 8, Безистен – Стара Чаршија, но за сите вие кои не сте во можност да отидете и да ги погледнете, имате шанса тоа да го направите подоле.
Посетено 1.467 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 23

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 4

animes online Tokyo Revengers

anime online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2