Првите две недеље у изолација ќе ви пројда релативно л’сно, проблемот ќе настане после тоа…

Ваке сеа: Првите две недеље у изолација ќе ви пројда релативно л’сно. Ќе читате, ќе гледате филмои. Ќе средуете фиоке

Прочитај повеќе

Секоја чест на доктори, полиција, касиерки, медицински сестри и остали

Секоја чест на доктори, полиција, касиерки, медицински сестри и остали, ама и дечкиве у целото ова срање они го чистат

Прочитај повеќе

Коронавирусот направи бура речиси ни сите континенти, однесе многу жртви, разболе илјадници, но и разори многу компании

Коронавирусот направи бура речиси ни сите континенти, однесе многу жртви, разболе илјадници, но и разори многу компании. Едни од оние

Прочитај повеќе

Се обидов да ја отворам влезната врата со ЛАКТОТ. Не оди. Едно е да киваш во лакт, а друго е со него да отвораш тешка врата.

Бев во дуќан по храна. Дојдов дома, ги оставив торбите на маса, отидов до купатилото. Ги миев рацете 20 секунди

Прочитај повеќе

Драган Б. Костиќ: Простете, ама подобри се и турските серии, од македонските изборни серии

Еееј, што ти е политика! Јас не можам да минам бројка од пет илјади фанови на бренд музички емисии како

Прочитај повеќе

Нина Костовска за животот, жените и различностите: Не го гледајте општеството искривено и со предрасуди, туку со љубов

Тетовчанката Нина Костовска со својата различност успеа да да се избори за свое место во опшеството. Мила, насмеана, расположена, среќна

Прочитај повеќе

Атиџе за жената, бракот и љубовта: Не сакам да се мажам, не знам каков ќе ми се погоди

Хероината на  „Медена земја“, Атиџе Муратова по Холивуд се врати на секојдневниот живот во селото Дорфулија. Сега се подготвува за

Прочитај повеќе

Игор Џамбазов за „8 Март“: Жени, не дозволувајте да бидете само обична бројка во Влада и Парламент

„Слободна, модерна, независна, глава на семејството, оти мажите одамна не се тоа. И се разбира убава. И однадвор и одвнатре“,

Прочитај повеќе