Како Се Правеше Календарот Со Убавиците На Пирели

[fblike]

pirelli cal_naslovna_majkatiitatkoti
Како се правеше календарот на Pirelli 2015,
Погледнете ја целата верзија на видеото во продукција на Fashion Channal
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=pihhpjjE09Y[/youtube]

Pirelli LOGO web

Фотографирани од страна на Стивен Мајзел, стилизирани од Карин Ротфелд и нашминкани о д раката на Пет МекГрат, 12-те најбараните светски модели се појавија на календарот на Pirelli 2015. 

Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy, Cameron Russell, Isabeli Fontana, Adriana Lima, Raquel Zimmermann, Karen Elson, Joan Smalls, Natalia Vodianova, Sasha Luss и Anna Ewers , сите застанаа пред објективот на Steven Meisel, за да го одбележат 42-от календар на брендот Pirelli.

pirelli naslovna za kalendar_majkatiitatkoti

January: Adriana Lima
January: Adriana Lima
February: Natalia Vodianova
February: Natalia Vodianova
March: Joan Smalls
March: Joan Smalls
April: Candice Huffine
April: Candice Huffine
May: Carolyn Murphy
May: Carolyn Murphy
June: Anna Ewers
June: Anna Ewers
July: Cameron Russell
July: Cameron Russell
August: Sasha Luss
August: Sasha Luss
September: Karen Elson
September: Karen Elson
October: Isabeli Fontana
October: Isabeli Fontana
November: Gigi Hadid
November: Gigi Hadid
December: Raquel Zimmermann
December: Raquel Zimmermann

 

Посетено 3.427 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!