Малку познат факт: Кој е најстар тука?

Истражувањата покажуваат дека октоподите датираат порано од диносаурусите!!!

ЗАБЕЛЕШКА:

Ваљда истажувале некој некадарни антрополози, историчари, и-шо-ти-ја-знам-лози. Сите добро знаеме како иде еволуциски: Прво амеба, па Антички Македонци, какви октоподи, какви куровмиленчесауриси!!!

Посетено 484 пати

4Anime: Tiger & Bunny anime episode 25 online free at https://4anime.biz 4anime reddit

Animepahe: Beginning of fashion anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

Website https://gogoanime.be: Watch Hakkenden -Eight Dogs of the East- gogoanime Episode 13 anime websites

AnimeDao: K: SEVEN STORIES "SIDE:GREEN - Overwrite World - " anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao weathering with you

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCn-wVisZ_QovLJhWOhZaYHg/about

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animefreakws/