Не сме дебели, туку сме неблаговремено известени!

На час по биологија у средно, професорката раскажува: -Значи на стомакот му треба 5-7 минути да испрати информација до мозокот

Прочитај повеќе

Сигурното гласачко сигурно чекори кон ЕУ и НАТО….

Ова е нашето сигурно гласачко тело… Вистинската слика за нашето еволуциско и цивилизациско ниво… Вчера видов слика како куче чека

Прочитај повеќе

Ние за Јапанците сме Никола Тесла

Печеме ракија, и на транзистор шушка некое од локалните радија… Помеѓу музиката, водителот чита блок занимливости…. Доаѓа на ред текст

Прочитај повеќе

https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Blue Reflection Ray Episode 20

Website https://4anime.biz: Watch Fables of the Green Forest (Dub) 4anime Episode 53 persona 4 the animation factor of hope

Website https://animedao.nl: Watch Pokemon: Destiny Deoxys animedao Episode Full assassination classroom animedao

Telegra: https://telegra.ph/Anime-Flix-06-22

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimebe