Хитлер бил вегетаријанец?

За најомразениот германец во историјата на светот, Адолф Хитлер има некои интересни работи кои можеби не сте ги слушнале досега. Ова се само неколку од нив…

– Хитлер сакал да стане уметник, но бил одбиен од уметничката школа два пати.

– Хитлер ги вежбал своите говори со фотографирање на самиот себеси во различни пози.

– Хитлер трошел пари неконтролирано, обожавал автомобили, шампањ, облека…

– Хитлер го обожавал Дизни.

– Хитлер се оженил со Ева Браун и двајцата извршиле самоубиство наредниот ден.

– Хитлер имал љубовна врска со негова внука.

– Хитлер мразел фудбал.

– Кога го кремирале, потребно било да ја повторат постапката 4 пати за неговото тело целосно да се претвори во пепел.

– Хитлер за прв пат се заљубил во Еврејка и никогаш не се дрзнал да и се обрати од срам.

– Хитлер имал хронично нарушување и консумирал 28 различни дроги за да се излечи.

– Хитлер ја покренал првата кампања против пушењето.

– Идолот на Хитлер бил Хенри Форд чиј портрет бил ставен зад неговото биро.

– Хитлер бил вегетаријанец и создал закон против убивање на животните.

– Хитлер бил спасен од давење на 4 години од страна на свештеник.

– Хитлер бил номиниран за Нобелова награда во 1939 година.

– Како дете, Хитлер сакал да стане свештеник.

– Хитлер имал фобија од мачки.

– Хитлер никогаш не се научил да вози, но сепак ја развил компанијата на Фолсфаген.

– Хитлер верувал дека е атрактивна понуда за жените, па затоа долго време не сакал да стапи во врска со ниту една жена од политички причини.

Посетено 5.413 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!