Малку познат факт: Кои мажи имаат повеќе секс

Посреќен брак и повеќе секс Истражувањата покажале дека мажите што помагаат во домашните обврски имаат посреќен брак и повеќе секс.

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Гушкањето И Здравјето

Гушкајте се повеќе, здраво е Најновите медицински откритија покажуваат дека гушкањето го намалува крвниот притисок  ЗАКЛУЧОК:  ЕВЕ ЗОШТО СИ ПАТАМ

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Оргазмот И Хероинот

Слична доза допамин Мозокот при оргазам лачи иста количина на допамин како под дејство на хероин  ЗАКЛУЧОК: ЕТЕ ЗОШТО СМЕ

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Кралот Лав или Кралот на Џунглата

Првично име било ”Кралот на џунглата” Првичното име за овој култен цртан филм било “Кралот на џунглата” се додека тимот

Прочитај повеќе

Малку познат факт: Последните зборови на Боб Марли

Последните зборови на реѓе-иконата Боб Марли: ”СРЕЌАТА СО ПАРИ НЕ СЕ КУПУВА”   НАПОМЕНА:  “БОБИ, ДА НЕ ЗАБОРАВИМЕ: ТРЕВАТА СЕ КУПУВА

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Тајландската Полиција И Хелоу Кити

Носење Hello Kitty амблем по казна Во Тајланд, за недолично однесување и ситни прекршоци на законот, како казнена мерка на

Прочитај повеќе

Малку познат факт: Стриптизетите и плодните денови

Од 75 до 150 долари поголем бакшиш… Стриптизетите биле набљудувани два месеца и истражувањето покажува дека тие повеќе заработуваат за

Прочитај повеќе

Малку Познат Факт: Кинескиот Ѕид И Вселената

Веќе ни Кинескиот ѕид не се гледа од вселената, но затоа се гледа енормното загадување! ЗАКЛУЧОК: И СМОГОТ Е MADE

Прочитај повеќе

Малку познат факт: Томас Едисон и смртта

Неколку часа пред својата смрт, Томас Едисон се разбудил од длабока кома и рекол: ”ТАМУ БЕШЕ ПРЕКРАСНО” [fblike] ЗАКЛУЧОК: Сигурно

Прочитај повеќе