Последниот Божиќ на Џорџ Мајкл. Нека почива во мир

Од тинејџерски идол до долгогодишна ѕвезда [youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=izGwDsrQ1eQ[/youtube] Почина познатиот пејач Џорџ Мајкл (53). Тој беше пронајден мртов во

Прочитај повеќе

Џорџ Мајкл воодушевен од каверот на својата песна

“Careless Whisper” во изведба на австрискиот бенд “French On Friday” e објавена на ФБ профилот на Џорџ Мајкл. Post by George Michael.

Прочитај повеќе

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://animeflix.nl/m/Dvva) Episode 1-2 Fansub at website https://animeflix.nl anime flix app

World Trigger (https://animefreak.ws/m/pvG) Episode 73 at website https://animefreak.ws animefreak dragon ball