Последниот Божиќ на Џорџ Мајкл. Нека почива во мир

Од тинејџерски идол до долгогодишна ѕвезда
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=izGwDsrQ1eQ[/youtube]

Почина познатиот пејач Џорџ Мајкл (53). Тој беше пронајден
мртов во својот дом, без знаци на насилна смрт.
Веста беше потврдена од страна на неговиот портпарол:
– Со големо жалење ја информираме јавноста дека нашиот сакан син, брат и пријател Џорџ мирно почина во неговиот дом за Божиќ. Семејството бара приватност во овој тежок период.
Мајкл е роден како  Georgios Kyriacos Panayiotou воЛондон, а во својата кариера има продадено над 100 милиони албуми. Прво се прослави со групата Wham.
Хитот на групата Wham Last Christmas  беше една  од ултимативните божиќни песни.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI[/youtube]

—-

baner-igor-forza

Посетено 2.856 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!