Песната „Мајко“ на Гуру Харе доби сосема нова димензија, овој пат во инструментална верзија!

Во Киноверзум – 3D кино во Свети Николе се сними видеозаписот за инструменталната верзија на емотивната балада Мајко, како соработка помеѓу Гуру

Прочитај повеќе

Млада рокерска надеж: Јовче и Ивана ја промовираа новата песна „Медот отровен“ (ВИДЕО)

После двете успешни песни кои веќе ги промовираме на нашиот портал насловени како „Суден час“ и „Вина Девица“, вокалистот Јовче

Прочитај повеќе

Тамара има нова песна „Monsters“, се враќа на европската музичка сцена

По пауза од неколку месеци, нашата Тамара се враќа на европската музичката сцена со нова песна насловена како Monsters, со

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „Дајте музика“ во ново руво и со нова химна за идните генерации!

Сите со нетрпение го очекувавме освеженото издание на култната музичка серија „Дајте музика“ после речиси 30 години! И додека носталгично

Прочитај повеќе

Светско, а наше дете! Јовче Пандев ја промовираше својата нова песна!

Ова парче музика создадено во “домашни услови” и снимено и аранжирано на гостински терени некаде по Скопје, само по себе

Прочитај повеќе

Гуру Харе и Аки Рахимовски со нова песна

Познатиот гуру на музиката, Харе, и фронтменот на ЕКС-ЈУ групата „Парни Ваљак“, АкиРахимовски, ја реализираа песната со наслов „Мајко“. Текст

Прочитај повеќе

Тамара Тодеска – Довидување таго (Видео)

Музика и аранжман: Роберт Билбилов Текст: Игор Џамбазов Режија: Чедо Поповски Да, ти ја најде мојата среќа во житото. Ми

Прочитај повеќе

Светски ден на жената? Не би рекол…

Светски ден на жената? Не би рекол… Можеби е светски ден на цвеќарите, златарите, бижутериите, пицериите и кафаните!

Прочитај повеќе