Утринско кафе со Ева Кајчевска Миленковиќ

Денот ми почнува со задолжително труско кафе (приготвено од мојот сакан сопруг Нино). Додека го пијам кафето гледам(повеќе слушам, отколку

Прочитај повеќе

ИСАИЛО ИЛИЕВСКИ

[fblike] Моето прво кафе е рано наутро. По отварање очи, следува краток туш, т.е  утринска хигиена, а  во меѓувреме ѓезвето

Прочитај повеќе

СТЕФКА ЕЛЗЕСЕР

Последниве години, кафето не ми е првата работа што ми се случува наутро. Прво теретана(у вакви тмурни денови ми се

Прочитај повеќе

РИСТЕ ПОПОСКИ

Во работни денови првото кафе го правам и пијам исклучиво сам. Во текот на денот следуваат уште неколку од кои

Прочитај повеќе

АЛЕКСАНДАР ИЛИЈЕВСКИ

  Станувањето наутро за мене е права голгота. Ако треба да станам во 10, го навивам алармот во 9, така

Прочитај повеќе

НЕВЕНКА ТИКВЕШАНСКА

Кафе пијам само еднаш, наутро…250мл. ладно нескафе со малку млеко, таа е мојата единствена дневна доза. Тие утрински моменти ми се

Прочитај повеќе

ИЛИНА ГАРЕВСКА

Наутро тешко станувам, првото кафе (Nescafѐ – горко, 3 лажички кафе, без млеко) го пијам дома со цигара, а на

Прочитај повеќе

ВЛАДИМИР ДАНАИЛОВ

Пиењето кафе и уживањето во него ( и утринско, и дневно и попладневно ) претставува за мене многу поважна работа

Прочитај повеќе

ВАСИЛ СОКОЛОВ

Јас се сметам за педантен човек во целосен смисол на зборот, па така е и со исхраната и топлите (

Прочитај повеќе

AnimeFLV: Yu☆Gi☆Oh! anime episode 27 online free at https://animeflv.uk english dubbed anime

WCOStream: Attack on Titan: Junior High (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream hunter x hunter

Watch Spring Comes to Ponsuke Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Monster Strike the Movie: Lucifer - Zetsubou no Yoake gogoanime Episode Full gogo anime tv

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimelol

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animefreakws