СТЕФКА ЕЛЗЕСЕР

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

stefka elzeser_majkatiitatkoti

Последниве години, кафето не ми е првата работа што ми се случува наутро. Прво теретана(у вакви тмурни денови ми се случува и да ја “рипнам” теретаната) па пијам сок од цвекло, јаболка, помаранџа… Во меѓувреме или јас или сопругот веќе го имаме стаено кафето. На раат, со цигарче се пие првото кафе, уз Фејсбук и дискусија.  Туширање, спремање за на работа иде потоа. На пат до ординација, телефонско договарање со сестра Бети, и наравно потсетување да стави кафе!! Денот може да почне.

Посетено 2.710 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

My Mental Choices Are Completely Interfering With My School Romantic Comedy (https://animepahe.cc/m/pVP) Episode 10

AnimeTV: Tenkuu no Escaflowne Recaps anime episode 1 - Raw online free at https://animetv.cc anime on tv

After War Gundam X (https://kissanime.mx/m/0JG) Episode 39

Watch Crystal Triangle Episode Full

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/animefreakws/

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimelol