ИСАИЛО ИЛИЕВСКИ

[fblike]utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

isailo ilievski_majkatiitatkoti
Исаило Илиевски, Цале – Рибник Маврик
Моето прво кафе е рано наутро. По отварање очи, следува краток туш, т.е  утринска хигиена, а  во меѓувреме ѓезвето со ладна вода е веќе стаено на ќумбето на дрва(Смедеревац), пред да зоврие водата ставам две лажички кафе, без шеќер. Тоа е тој ритуалот на моето утринско кафе кое е строго-турско. Второто и последно кафе во денот, го пијам околу пладне опкружен од снежната покривка  уживајќи во прекрасниот поглед на  мавровското езеро,…доколку е денот сончев, задоволството е уште поголемо.

 

Посетено 557 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch By the Grace of the Gods Episode 1 at website https://animefreak.ws bleach animefreak

Watch Naruto Episode 140 at website https://gogoanime.be. See more haikyuu gogoanime