Што се’ се продава на Ebay и по која цена! Од пикавецот на Ријана до снежни топки, а од нивната сума боли глава!

Интернетот изобилува со многу опортунистички луѓе, особено на страната Ebay каде луѓето можат да ги продаваат своите работи. А, како

Прочитај повеќе

Една жена се здебели и докажа дека може да изгледа одлично со која било килажа! (Галерија)

Кејти е елегантно пополнета и реши да им докаже на сите дека жената може да изгледа одлично без разлика на

Прочитај повеќе

Кои актери стојат зад најинтригантните маски од холивудските филмови? (Галерија)

За да го добијат финалниот изглед кој знае навистина да биде импресивен, целиот процес е исполнет со многу време и

Прочитај повеќе

Кучиња од расата чау-чау „маскирани“ во панди се нудат за правање друштво додека пиете кафе/чај

Во Кина постојат повеќе од дестина кафичи кои на своите гости им нудат животни да им прават друштво додека го

Прочитај повеќе

Кога идеите ќе ви здодеат: „Никогаш не сум“ – популарна игра за возрасни

Играта „Никогаш не сум“ е една од најпопуларните игри за луѓе од сите возрасти. За младите, оваа игра претставува одличен

Прочитај повеќе

Роже направи „Берлински ѕид“ од 1 тон чоколадо, па го скрши со чекан и го раздаде на случајните минувачи (ВИДЕО)

Француски експерт за чоколадо Патрик Роже по повод прославата 30 години од падот на Берлинскиот ѕид, направи реплика од изданието

Прочитај повеќе

Публиката одлучи: „Одмазници завршница“ е најдобар филм во 2019 година

Филмот „Одмазници завршница“ Avengers: Endgame беше прогласен за најдобар филм за 2019 година, на годинашните американски „Награди од публиката“ People’s Choice

Прочитај повеќе

Популарните чорапи на Мајкл Џексон на аукција, од цената ќе ви се заврти во глава

Некои од личните предмети на  Мајкл Џексон и оваа година ќе се најдат на аукција. Минатата година јакната на кралот

Прочитај повеќе