Денес има различитост у секоја нормална мисла, суровост у култура, ама Скопје го нема..

во Скопје порано имаше живот..и шмек..и боеми..и битанги ама и принцези..имаше воздух, мирис на бурек и скара..имаше бутки со сок мешан со сода, сладолед на стапче и у корнет, имаше телефонски говорници, липи, багреми, штампа и коректен однос..
градот имаше достоинство..кој го немаше, го осудуваа..
Скопје имаше згодни цури, шмеќери, вистински интелектуалци и генијалци без дипломи..и све тоа се поштуваше..
имаше утринска чорба, шприцер, бричени бради и дами со стил, култура у обичното добро утро..во темници се сакавме, во светлата се истепавме..
денес има различитост у секоја нормална мисла, суровост у култура, ама Скопје го нема..
што повеќе цркви, џамии и институции, сѐ помалку поштовање кон човекот..
Скопје, извини те испуштивме од руки, посветени сами на себе без да ти дадеме дел од себе..те сакавме али не те испоштувавме 

Посетено 744 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://wcostream.cc: Watch Silent Möbius (Dub) wcostream Episode 26 dubbed anime

Website https://4anime.biz: Watch WWW.WAGNARIA!! 4anime Episode 13 4anime app

Website https://animedao.nl: Watch Seven Knights Revolution: Hero Successor animedao Episode 12 attack on titan season 3 animedao

Website https://animekisa.in: Watch Mysterious Play OVA 2 (Dub) animekisa Episode 6 anime

Ourstage: https://ourstage.com/kissanimemx

Vhearts: https://vhearts.net/animefreakws