Заради себе и блиските, за да не ме мачи каење за не дај боже, ќе продолжам и маска да носам и да се штитам и себе и другите колку можам како и досега.

Луѓе мои, оваа опака болест се залетала, нема намера да сопре. Се поголем и поголем број болни, се поголем и

Прочитај повеќе

Едноставно, не ми е слатко туѓото, па дури и ако навистина среќа носело – Калина Коси

Седнувам во автобус. Се вртам и гледам 100-денарка на седиштето до моето. Помислив да не ми паднале од џеб, пошто

Прочитај повеќе

Престанете да кукате на четворката од вашето дете и да ја барате вината во наставниците за тоа

Под слични импресии по родителски состанок. Без исклучок. Престанете да кукате на четворката од вашето дете и да ја барате

Прочитај повеќе

Ако сакаш да исчезнеш, пресели се во Скопје. Градов се претвори во бермудски триаголник!

Мртво момче пронајдено во Нерези. Мртва девојка пронајдена во Волково. Момче од Ѓорче исчезнато со месеци. И уште неколку такви

Прочитај повеќе

Садет конечно ја пронајде Јасмина

Ѝ помогнал на една од патничките во автобусот, ја извлекол од него, па ја барал потоа по болниците молејќи се

Прочитај повеќе

Значи блазе си им на функционериве на власт со такви роднини! Се способни синови, снаи, баџанаци, жени, ќерки…

Значи блазе си им на функционериве на власт со такви роднини! Се способни синови, снаи, баџанаци, жени, ќерки… Жена му

Прочитај повеќе

“А зошто да не фрламе? Зошто земаат плата вработените? Нека чистат…”

Шокирана од глетката кон ѓубрето расфрлано под прозорците во студентскиов дом, триста прашања ми се свртеа во главата: Прават ли

Прочитај повеќе

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Pokémon Journeys: The Series Episode 80

That Time I Got Reincarnated as a Slime

stream anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime streaming 4Anime Horimiya

stream anime online 4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation