Скопје Не Заборава 1963|26.07|2015

[fblike]Постер дизајн по повод 52 години од земјотресот во Скопје. Автор: Ласко Џуровски Постер дизајн по повод 52 години од

Прочитај повеќе

Маса За Пинг Понг

[fblike] Glass Top маса за Пинг Понг by TravisMatthew… Еве едно многу интересно парче мебел, што секако ќе ја разубави секоја соба за

Прочитај повеќе

Куќи Инспирирани Од Филмската Естетиката На Славните Режисери

[fblike] Проект на Federico Babina Шпанскиот архитект и графички дизајнер нацрта 27 имагинарни куќи со кои сакаше да го отелотвори специфичниот

Прочитај повеќе

Луксузен Салон За Намештај На “Bottega Veneta”

[fblike] Прекрасна комбинација на луксуз и уметност Новиот малопродажен простор  на куќата Ботега Венета се наоѓа во луксузната историска зграда

Прочитај повеќе

Кој Ќе Добие Награда За Дизајн За 2015 година?

 Меѓу 76-те номинирани кандидати е и Френк Гери, но и многу други… Френк Гери е на чело на листата на

Прочитај повеќе

Sирнете Во Луксузниот Интериер На Првиот Приватен Боинг 757-8

Луксуз вреден 400 милиони долари Ова е внатрешноста на првиот приватен авион Боинг 747-8, кој е наречен небеска мега јахта,

Прочитај повеќе

Sирнете Во Луксузниот Стан На Кристијан Греј

Дизајн на сетот  Главниот лик во филмскиот хит “50 нијанси на сиво” живее во луксузен апартман кој го опреми компанијата  Covet

Прочитај повеќе

Вила со ретро шарм во најубавиот дел на Белград

Проект на Милица Тодоровиќ [fblike] Белградски Сењак е дом на многу стари куќи во кои живеат претежно дипломати Во овој

Прочитај повеќе

Одличен мал стан со галерија

Италијанското студио R3Architetti претвори неугледен мал простор во прекрасно станче со галерија. Поранешно дуќанче стана мини мансарда. Станот е на

Прочитај повеќе