Sирнете Во Луксузниот Интериер На Првиот Приватен Боинг 757-8

Луксуз вреден 400 милиони долари
Boeing747-pocetna_majkatiitatkoti
Ова е внатрешноста на првиот приватен авион Боинг 747-8,
кој е наречен небеска мега јахта, делумно поради
прекрасниот интериер, а и поради должината
на трупот од импресивните 60 метри
Овој прекрасен авион може да прими 450 патници, кои може да се сместат во пространа кабина широка 6 метри и долга над 60 метри. Американската компанија Greenpoint Technologies, со седиште во Вашингтон, го претвори стандардниот патнички авион во ВИП оаза меѓу облаците. Дизајнот и реализацијата на овој авион, која траеше три години, беше спроведена во согласност со желбите на непозната клиенто. Компанијата Greenpoint е дискретна и мистериозна кога станува збор за деталите на проектот за кој прикажа само компјутерски генерирани слики кои покажуваат како може да изгледа внатрешноста на авионот.
Се претпоставува дека ова е најголемиот патнички авион кој вклучува ресторан, трпезарија, спална соба, гостинскат соба, две големи дневни соби, канцеларија и сала за состаноци. Цената на овој импресивен гигант е подеднакво импресивна и изнесува 400.000.000 $. Овој авион е единствен во светот, а судејќи по компјутерски генерирани слики кои може да се видат подолу, јасно е дека всушност повеќе личи на луксузен хотел со пет ѕвездички одколку на патнички авион.

Boeing747_02

Boeing747_01

Boeing747_03

Boeing747_04

 

Посетено 2.490 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Hamtaro (Dub) Episode 104

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Watch Yume Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimelol/