Кои се 8 најбогати луѓе во светот?

Големо истражувања на Оксфам Oxfam  е непрофитна организација посветена на борбата против сиромаштијата и секоја година објавува извештај според кој

Прочитај повеќе

Куќи Инспирирани Од Филмската Естетиката На Славните Режисери

[fblike] Проект на Federico Babina Шпанскиот архитект и графички дизајнер нацрта 27 имагинарни куќи со кои сакаше да го отелотвори специфичниот

Прочитај повеќе

Во Хародс Се Отвора Ресторан Посветен На Тартуфите

[fblike]Ресторан Tartufi & Friends Во еден од најпознатите светски трговски центри, лондонскиот Harrods, се отвора ресторан Tartufi & Friends, луксузна гастро

Прочитај повеќе

https://animeflix.nl animeflix a silent voice

Yu-Gi-Oh!: The Movie (Dub) Episode Full

AnimeTV: Kamisama Minarai: Himitsu no Cocotama Movie - Kiseki wo Okose♪ Tepple to Dokidoki Cocotama-kai anime episode Full online free at https://animetv.cc good anime tv shows

Watch anime online for free at AnimeBee animes online

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx

Community windy: https://community.windy.com/user/gogoanimelol