Како Фејсбук Краде Милијарди Видео Прегледи

[fblike]
Фејсбук објави дека има 8 милијарди видео прегледи на ден, бројка што е направена од лаги, мамење и кражба. Сето ова е јавна тајна, ама Фејсбук се преправа дека се е ок, додека во исто време тешко ги оштетува независните креативци.
[youtube height=”400px” width=”100%”]https://www.youtube.com/watch?v=t7tA3NNKF0Q[/youtube]
Прочитај повеќе на| Pixel.mk
Посетено 510 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 7 (https://gogoanime.be/m/VXQj/ep-7) at website https://gogoanime.be gogoanime tower of god

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/yJqY/ep-4) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven boruto