Ти ќе му кажеш на дедо ти шо е ‘Инфра-ред’

Ова се дешава кога беше на мода префрлањето податоци од мобилен на мобилен преку инфра-ред…

Со другар седиме у двор и префрламе некои слики, па ги стругаме телефоните еден од друг.

Дедо ми од спротива цело време снима. По минута време прашува:

-Зашто ги стругате телефоните еден од друг бе, ќе ги расипете!

Јас:
-Стари шо знаеш ти бе, тоа се вика инфра-ред, си имаат сензор телефоните и ги доближуваме за да се префрлат податоци…

Дедо ми:
-Ајде бе мочко, ти ќе ми кажуваш, ние на времето у војска така цигари палевме!!!

Посетено 328 пати

ANIMEFLIX animeflix mha: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 7 (https://animeflix.nl/m/deq0/ep-7)

AnimeFreak animefreaks anime: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://animefreak.ws/m/29oK) Episode 10