Тамара има нова песна „Monsters“, се враќа на европската музичка сцена

По пауза од неколку месеци, нашата Тамара се враќа на европската музичката сцена со нова песна насловена како Monsters, со истиот тим кој работеше на евровизиската PROUD.

„Последните неколку месеци се посветив на снимањето на мојот нов албум, а Monsters е само мала најава за она што ќе следи во наредниот период. Албумот го работам со Роберт Билбилов, Дарко Димитров и со Лазар Цветковски. Македонските текстови ги пишува Игор Џамбазов, а за англиските е задолжен Коста Петров“, информира Тамара.

Таа го најави новиот проект на социјалните мрежи, со интересна фотосесија и кратко видео, кое можете да го погледнете овде:

Something special is coming soon. ❤

Posted by Tamara Todevska on Tuesday, November 12, 2019

Посетено 410 пати

GoGoAnime: Sandglass of Summer Colors anime episode 2 online free at https://gogoanime.be haikyuu gogoanime

Website https://animepahe.cc: Watch Ebiten animepahe Episode 10 english anime

Website https://animeflix.nl: Watch DearS: Kin no Tama Desu no? (Dub) animeflix Episode Full animeflix ios

Honto ni Atta! Reibai Sensei Episode 22

Cutt: https://cutt.us/0pJAI

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/kissanime-contact-gmail-c.html