Нешто убаво – Дани Димитровска (ВИДЕО)

Од денеска можете да уживате во звуците на римејкот на безвременската песна „Нешто убаво“ од Ребека во изведба на Дани Димитровска.

Музиката и текстот се на Игор Џамбазов, главен вокал и продуцент е Дани Димитровска, додека за аранжманот покрај Дани се виновни и: Глигор Динев (тапани); Бранко Сапламаев (клавијатура), Васко Прочков (гитара) и Марко Станковиќ (бас гитара). Како пратечки вокал се придружува и Сара Николовска, додека за снимањето се погрижија Ивица Јанкуловски и Studio Alshar.

Уживајте!

Посетено 397 пати

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Baku Tech! Bakugan Gachi anime episode 39 online free at https://animeflix.nl dubbed anime

GoGoAnime: Hakugei: Legend of the Moby Dick anime episode 26 online free at https://gogoanime.be gogoanime haikyuu

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/kissanime-contact-gmail-c.html

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx