Песната „Мајко“ на Гуру Харе доби сосема нова димензија, овој пат во инструментална верзија!

Во Киноверзум – 3D кино во Свети Николе се сними видеозаписот за инструменталната верзија на емотивната балада Мајко, како соработка помеѓу Гуру Харе и Мандолински оркестар Свети Николај од Свети Николе.

Песната „Мајко“  е во реализација на најпознатиот музички гуру Харе и фронтменот на ЕКС-ЈУ групата „Парни Ваљак“, АкиРахимовски.

Уживајте!

Музика: Игор Атанасоски – Харе
Аранжман и диригент: Баже Стефановски
Изведува: Мандолински оркестар – Свети Николај и Игор Атанасоски – Харе

Посетено 1.054 пати

TwistMoe: Girls Bravo anime episode 11 online free at https://twistmoe.net anime online

WCOStream: Pikachu, What's This Key? anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream hunter x hunter

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

One Pound Gospel (https://animeflix.nl/m/MnpM) Episode Full

Talkstats: http://www.talkstats.com/members/animefreakws.131229/#about

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756