Денес има различитост у секоја нормална мисла, суровост у култура, ама Скопје го нема..

во Скопје порано имаше живот..и шмек..и боеми..и битанги ама и принцези..имаше воздух, мирис на бурек и скара..имаше бутки со сок

Прочитај повеќе

Зш да не ги отвориме кафаниве, кафи”Ќ”иве коке е стварно и вистинско време за отворајне!!

Зш да не ги отвориме кафаниве, кафи”Ќ”иве коке е стварно и вистинско време за отворајне!! Шо? Со Кафе за носејне?

Прочитај повеќе

Игор Џамбазов: Имаме водачи кои самите си ги заслуживме, а после онадење нема каење!

Корона вирусот полека почнува да ја губи силата и сите се надеваат на враќање на животот во нормала. Дел од

Прочитај повеќе

Карантински песни на Јовица Ивановски – Пандемска

Пандемска Карантински дневници. Малку фискултура и хоби. Домаќинките отсекогаш работеле од дома. Џез-класици или Пајдушко. Пандемијата им дава втора шанса

Прочитај повеќе

Ако седиме дома во полициски час во време на светска пандемија… НЕ СМЕ ХЕРОИ

Само да разјасниме една работа пријатели: Ако седиме дома во полициски час во време на светска пандемија… НЕ СМЕ ХЕРОИ.

Прочитај повеќе

Кејт Брнз: Честит Велигден! Останете дома, останете на безбедно и останете здрави!

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз упати честитка до верниците по повод Велигденските празници упатувајќи порака, во овие околности со

Прочитај повеќе

Се слушна гласот на знаковните толкувачи! – Искрено со Викторија Волак

Да се слушне гласот на некој кој речиси секојдневно го гледате на прес-конференции како комуницира со знаковен јазик е навистина

Прочитај повеќе

Во Малта нема полициски час. Точно е дека има вонредни мерки, а другото се’ се само препораки. Препораки!

Во Малта нема полициски час. Тука живеат многу Македонци, Срби, а веќе и голем број на Косовари и Албанци од

Прочитај повеќе

AnimeFreak animefreak boku no hero: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 2 (https://animefreak.ws/m/Xz9p/ep-2)

WCOStream anime online: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 12 (https://wcostream.cc/m/2Aj0/ep-12)