Разликата меѓу рајот и пеколот

Стигнал човек во рајот. Гледа, таму сите луѓе одат радосни, среќни, отворени, добронамерни. А наоколу сѐ како во обичниот живот. Поодел, прошетал, му се допаднало. И му вели на архангелот: – А можно ли е да погледнам како е во пеколот? Само еден поглед. !

– Добро, да појдеме, ќе ти покажам. Дошле тие во пеколот. Човекот гледа, а таму на прв поглед било исто како во рајот: истиот обичен живот, само луѓето сите зли, навредени, очигледно дека им е лошо тука. Го прашал архангелот: -Тука сѐ е потполно исто како во рајот! Зошто тие се сеедно незадоволни? – Затоа што мислат дека е во рајот подобро.

Секогаш радувајте се, за сѐ благодарете! И…не завидувајте!

Посетено 592 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animedao.nl: Watch Doraemon: It's Summer! animedao Episode Full animedao website

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban (https://animeflv.uk/m/qRrD) Episode 13

Website https://aniwatch.pro: Watch Dr. Stone: Stone Wars (Dub) aniwatch Episode 11 animes online

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimelol

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimelol