Драган Спасов – Дац нов директор на МНТ

Едвај го добивме на телефон за да му ја честитаме новата улога ВД Директор на МНТ но тој веќе се заблагодари на честитките на својот Фејсбук профил. Честито Директорe Ви благодарам на сите за честитките по повод моето поставување за ВД на МНТ, не верував дека месинџерот и виберот...

Отец Пимен: За многу години Илинден!

Да се множиме како што се делиме ем ќе сме посилни, ем посреќни, ем помалку злобни. А така поубаво и со радост и ќејф се слави жртвата на нашите предци. Како и да е, ум за во иднина. За многу години Илинден! Posted by Otec Pimen on Wednesday, August 2,...

Добро утро Скопље, Прилеп и Куманово, и денес Монти Пајтон јово-наново

Илинденско востање, ни више ни мање, кроС густо грање, исто је ср*ње. За идеи и цели се борева нели!? Ама братуле…. по… Posted by Александар Чоне Чоневски on Tuesday, August 1,...

Ништо добро не може да му се случи на сиромав човек, така си мислев

Не им кажував на моите деца што работев. Не сакав да чувствуваат срам заради мене. Кога најмладата ќерка ме праша што работам, неволно и кажав дека сум работник. Пред да се вратам дома од работа се туширав во јавни тоалети, за да не приметат. Сакав да ги испратам ќерк...

Шо е тоа: колку и да е најјак, па никогаш нема да биде прв?

Шо е тоа: колку и да е најјак, па никогаш нема да биде прв? Вторио крак Posted by Кирил Стоименов on Friday, July 28, 2017

Тозија доаѓа на чело на најбогатата културна институција

Во подготовката е менаџерска промена во најзначајната институција за домашната кинематографија, Агенцијата за филм, за која ќе се одлучува на следната владина седница. На фотелјата на досегашната директорка Мими Ѓоргоска – Илевска ќе седне Горјан Тозија. Како што дознава Макфакс,...

Хит понуда ова лето!

Хит понуда ова лето! Поминете 30 дена за неверојатни 200 Евра на Вашето работно место! Не ја пропуштајте оваа врела летна понуда! Posted by Mande VM on Monday, July 24, 2017

Како се вика бивша на Грчки?

Бивша на Грчки – Неа Ебам Posted by Goran Micho Milevski on Sunday, July 23, 2017