Секс во зима

Желбата за секс за време на зимските месеци опаѓа, со исклучок на периодот околу Нова година кога доминира празничната еуфорија.

Прочитај повеќе

Лош тајминг (Видео)

Нема ништо полошо од тоа да ја запознаеш вистинската личност во погрешно време. [youtube height=”320″ width=”580″]https://www.youtube.com/watch?v=ijF_MYbdKDY[/youtube]

Прочитај повеќе

Живот според правилата на Далај Лама

Легендарниот миротворец и нобеловец Далај Лама има објавено многу дела, но за повеќето најинтересни се неговите правила за среќен живот.

Прочитај повеќе

Скршеното срце навистина боли (ВИДЕО)

„Скршеното“ срце не влијае само врз расположението туку остава траги врз здравјето, а ние ќе наброиме неколку научно потврдени последици

Прочитај повеќе

За женските љубовни предрасуди

Наместо да се опуштат и да уживаат со партнерот, поголемиот дел од жените го анализираат секој негов чекор и нормално, неретко носат

Прочитај повеќе

За сите мајки што напорно работат (Видео)

Во борбата за обезбедување подобар живот за нивните деца, повеќето мајки многу напорно работат и немаат време за ништо друго. Но сепак, од петни

Прочитај повеќе

Исповедите на еден Психотичен Ум – втор дел

„И што сега ќе си ќутиме?“ – праша Антонија. „Не ми се збори денес, депресивен сум.“ – одговори Симон. „Депресијата

Прочитај повеќе

AnimeDao: Wellber no Monogatari: Sisters of Wellber anime episode 13 online free at https://animedao.nl a silent voice animedao

Strawberry Marshmallow (Dub) (https://kissanime.mx/m/o7Dj) Episode 12

Watch anime online for free at AnimeFreak anime freak new site

AnimeHeaven: 77Danui Bimil anime episode Full online free at https://animeheaven.pro sites like animeheaven

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/animeflixnl

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animefreakws