5 нешта што ги научив за летната љубов

А некои летни љубови не се само авантури, туку остануваат секогаш во срцето – Лефкада

zaljubuvanje

  1. ОК е да имаш летен флерт . Од кај знаеш, може ќе прерасне во нешто повеќе.
  2. Добриот секс не секогаш значи љубов (без разлика што хормоните ти кажуваат друго).
  3. ОК е да се заљубиш без да размилуваш што ќе биде понатаму. Опушти се, лето е.
  4. ОК е да бидеш окупиран со новата љубов.
  5. ОК е да ти биде тешко доколку таа личност стане различна од онаа што си ја замислуваше.

Ќе помине како трага испишана на песок. И запомни, има и други риби во морето.

[button color=”#000″ background=”#9bc832″ size=”large” src=”http://pharmanews.mk/mozhete-da-se-zaljubite-vo-sekogo-za-samo-4-minuti/”]А за да се заљубите ви требаат само … минути[/button]

Посетено 590 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!