МНТ: „Кец на десетка“ во режија на Драган Спасов Дац

Во Македонскиот народен театар започнаа пробите за новата претстава „Кец на десетка“, работена според текстот на совреме… Posted by Македонски

Прочитај повеќе

ПРЕМИЕРА “ГОВОРНА МАНА” (Фотогалерија)

Премиерна изведба на претставата „Говорна мана“ во режија на Драгана Милошевски-Попов. Носечките улоги се на актерите: Игор Џамбазов, Сашка Димитровска и

Прочитај повеќе

„Говорна мана“ во режија на Драгана Милошевски-Попов.

Нема провокација, ако нема игра, а подобро место за игра од театарот не постои! [fblike] МНТ со најновата премиерна изведба

Прочитај повеќе

Зад сцената на „Брачна игра“ (Видео)

Тие што досега имаа можност да ја погледнат претставата „Брачна игра” беа сведоци на еден брилијантен проект од секој аспект:

Прочитај повеќе

„Брачна игра“: Корисен брак создава индивидуалци

Во „Македонскиот народен театар“ во петок, на 6-ти мај се одржа прес-конференција на која беше најавена премиерата за претставата „Брачна игра“,

Прочитај повеќе

27. Март, Светски ден на театарот: “Извини вака…”

Извини вака, ама за која партија глумиш? — Кројачот од Панама (@Krojacot) December 22, 2012

Прочитај повеќе

To Your Eternity Episode 20

GoGoAnime: Date A Live II (Dub) anime episode 10 online free at https://gogoanime.be attack on titan gogoanime

AnimeTV: Minami no Shima no Dera-chan anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv shows list

TwistMoe: Big Windup! (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime dub

Projectlibre: https://www.projectlibre.com/users/animefreakws

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimelol