ПРЕМИЕРА “ГОВОРНА МАНА” (Фотогалерија)

Премиерна изведба на претставата „Говорна мана“ во режија на Драгана Милошевски-Попов. Носечките улоги се на актерите: Игор Џамбазов, Сашка Димитровска и Ивица Димитријевиќ
Премиера: 15.3 | 20:00 Следни изведби: 16.3 | 18:00 и 29.3 | 21:00 govorna mana[fblike]
Автор: Горан Марковиќ Режисер: Драгана Милошевски-Попова Улоги: Мишел ― Игор Џамбазов Славица ― Сашка Димитровска Петар ― Ивица Димитријевиќ Актерка ― Арна Шијак Актерка ― Ана Стојановска Актерка ― Билјана Јовановска Драматург и стручен соработник: Дејан Дуковски Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Композитор: Горан Трајкоски Дизајнер на светло: Илија Тарчуговски Извршен продуцент: Симона Угриновска Лектор: Тодорка Балова Инспициент: Вукица Александрова Суфлер: Зорица Благоевска Тон – мајстор: Александар Арсиќ Оператор на светло: Радивоје Ресниќ Дизајнер на плакат: Горјан Донев Фотограф: Драган Гајиќ Реквизитер: Исмаил Баки Гардеробери: Фиданчо Петровски, Валентина Чонкова и Светлана Апостолска Фризери и шминкери: Бранка Пљачковска и Моника Грковска Декоратери: Чедо Димовски и Русе Стефановски
Посетено 671 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Detective Conan Magic File 3: Shinichi and Ran - Memories of Mahjong Tiles and Tanabata Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://twistmoe.net: Watch Kill la Kill Specials twistmoe Episode Full anime

Kcn binhduong: https://kcn.binhduong.gov.vn/hethongvanban/Lists/HoiDapCongDan/DispForm.aspx?ItemID=1209

60dbdfa4e9c2d site123: https://60dbdfa4e9c2d.site123.me/