Најдобри диоптриски очила од дизајнерската понуда

Miu Miu, Oliver Peoples, D&G… Очилата за вид оддамна веќе не служат исклучиво за својата примарна цел, која е видлива

Прочитај повеќе

Ќерката На Синди Крафорд Тргна По Стапките На Мајка Си

[fblike] А има само 13 години Ќерката на Синди Крафорд, 13-годишнata Kaia Gerber,  го потпиша првиот договор и официјално тргна по

Прочитај повеќе

Баленсијага, Некогаш И Сега

Редизајнирани култните креации на основачот на модната куќа Баленсијага. По повод годишнината од смртта на големиот дизајнер и моднен мајстор,

Прочитај повеќе

Кендел Џенер Ново Лице Во Кампањата На Келвин Клајн

[fblike]Рекламната кампања #mycalvins По потпишувањето на договорот со куќата Келвин Клајн, младата  Џенер се појави и како заштитно лице на кампањата

Прочитај повеќе

Тешко може да се одолее на овој модерен пар

Некои работи едноставно се подобри кога се поврзани, или се барем посилни. Тоа може да се каже за познатиот моден пар, Џастин

Прочитај повеќе

Пупкова: Нова Колекција На Накит И Модни Женски Додатоци

[fblike]”Инспирацијата за новата колекција на накит и модни додатоци  Massassi (првата жена на планетата земја) е Африка. Она кое мене

Прочитај повеќе

Омилени Њујоршки Адреси На Блогерката Миа Кнежевиќ

Блогерката ги открива своите фаворити [fblike] Една од најпознатите српски блогерки со адреса на живеење во Њу Јорк ги открива

Прочитај повеќе

Кожа И Етно Примерок Со Потпис На Кристијан Лобутин

Пролетна мини колекција на необични торби Кристијан Лобутин лансираше мини колекција на одлични кожни ташни украсени со необични етно модели

Прочитај повеќе

ВОЛШЕБНОТО БОЖИЌНО ПАТУВАЊЕ НИЗ ИЗЛОГОТ НА “PRINTEMPS”

Секоја година познатите светски куќи се прикажуваат во најубавото божиќно руво, а парискиот Printemps оваа година блеска во дизајнот на

Прочитај повеќе

Genocyber (https://4anime.biz/m/WGNd) Episode 5

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Puella Magi Madoka Magica the Movie Part 1: Beginnings Episode Full

Fox Spirit Matchmaker 4th Season Episode 8

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl

Wakelet: https://wakelet.com/@KissAnimemx