Пупкова: Нова Колекција На Накит И Модни Женски Додатоци

 [fblike]”Инспирацијата за новата колекција на накит и модни додатоци  Massassi (првата жена на планетата земја) е Африка. Она кое мене ме инспирираше да создадам една мини колекција првично е Афричката традиција, како и колоритот во облеката и накитот. Формите се геометриски, а боите земјени. Материјалите кои ги користев во колекцијата се природни – дрво, корали, волна…” – Теа Пупкова
New Collection in Accessories for Women by Pupkova

Поврзана статија: тука

Посетено 1.143 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Claymore Episode 26

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Noragami OVA aniwatch Episode 2 watch animes

Watch Blame! Special Episode Full

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100541