ВОЛШЕБНОТО БОЖИЌНО ПАТУВАЊЕ НИЗ ИЗЛОГОТ НА “PRINTEMPS”

printempsbozic1
Секоја година познатите светски куќи се прикажуваат во најубавото божиќно руво, а парискиот Printemps оваа година блеска во дизајнот на Burberry.

Приказната на едно магично и волшебно патување

printemps ZUTO ZLATO logo

ВОЛШЕБНОТО БОЖИЌНО ПАТУВАЊЕ

Со двата моментално најпознати британски модели, Carom Delevingne и Kate Moss, стоковната куќе Printemps ги запали  нивните божиќни сијалички потсетувајќи го секој зошто и понатаму е една од најомилените стоковни куќи во Париз. Минатата година за дизајнот беше задолжена Prada, а 2014. ќе ја испрати во друштво на Burberry под диригентската палка на Christopher Bailey.

travelbooking mk BANER patuvanjeТемата прикажана во излозите е “Волшебното божиќно патување” кое следи едно момче како благодарение на својата фантазија лета помеѓу Париз и Лондон во чест на божиќните празници. Секој изглед е декориран со својата тема и со деталите на минијатурните симболи на Лондон како што се Кралевската Гарда, Биг Бен и Лондонското Око се додека момчето низ 11 сцени не долета до Париз.

Со чадор во едната и меченце во другата рака,  младото момче облечено во култниот “балонер” на Burberry и препознатливото карирано шалче ни го открива шармот на божиќниот период.

volsebno bozicno BURBERRY baner
Burberry-Majeur

Ексклузивна колекција за  Printemps
Откријте ги ексклузивните производи на Burberry
BURBERRY - Pillar Box key charm - € 85
BURBERRY – “Pillar Box” key charm – € 85.
BURBERRY - Pillar Box scarf - € 395.
BURBERRY – “Pillar Box” scarf – € 395
BURBERRY - The Ribbon Knot Bloomsbury - € 1595.
BURBERRY – The “Ribbon Knot” Bloomsbury – € 1595.
BURBERRY - London is coming to Paris sweater - € 395
BURBERRY – “London is coming to Paris” sweater – € 395
BURBERRY - English Rose beauty wallet - € 295
BURBERRY – “English Rose” beauty wallet – € 295.
BURBERRY - Ribbon Knot umbrella - € 365.
BURBERRY – “Ribbon Knot” umbrella – € 365.
BURBERRY - English Rose key charm - € 235
BURBERRY – “English Rose” key charm – € 235.
BURBERRY - Ribbon Knot card case - € 225
BURBERRY – “Ribbon Knot” card case – € 225
BURBERRY - The Pillar Box Bloomsbury - € 22 000.
BURBERRY – The “Pillar Box” Bloomsbury – € 22 000
BURBERRY - Ribbon Knot teddy bear - € 525.
BURBERRY – “Ribbon Knot” teddy bear – € 525.
BURBERRY - Bloomsbury Grenadier bag teddy bear - € 3595
BURBERRY – Bloomsbury “Grenadier” bag teddy bear – € 3595
BURBERRY - Grenadier key charm - € 235.
BURBERRY – “Grenadier” key charm – € 235
BURBERRY - The Punk Sandringham trench-coat - € 3095
BURBERRY – The “Punk” Sandringham trench-coat – € 3095
BURBERRY - Punk key charm - € 185
BURBERRY – “Punk” key charm – € 185
BURBERRY - Punk purse - € 335.
BURBERRY – “Punk” purse – € 335
BURBERRY - English Rose boots - € 1395
BURBERRY – “English Rose” boots – € 1395
BURBERRY - My Burberry eau de parfum - € 113,50
BURBERRY – “My Burberry” eau de parfum – € 113,50
BURBERRY - Grenadier teddy bear - € 1295
BURBERRY – “Grenadier” teddy bear – € 1295
BURBERRY - Beauty limited edition box - € 75
BURBERRY – Beauty limited edition box – € 75.
BURBERRY - The English Rose trench-coat - € 1595
BURBERRY – The “English Rose” trench-coat – € 1595

 

burberry-conv

Посетено 687 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!