Ќерката На Синди Крафорд Тргна По Стапките На Мајка Си

[fblike]

А има само 13 години
kaia-gerber-pocetna_majkatiitatkoti
Ќерката на Синди Крафорд, 13-годишнata Kaia Gerber
го потпиша првиот договор и официјално тргна
по стапките на мајка си
Оваа извонредна модна вест, модната агенција  IMG Models ја објави на нивниот профил на Инстаграм со пораката “Добредојдовте во нашето семејство.” На црно-бели фотографии за Vogue Italia, потпишани од страна на Steven Meisel, се појавува младата Каја Гербер, која неверојатно наликува на познатата мајка, поранешниот супермодел, Синди Крафорд.
Ова на младата Каја не и е прв излет во светот на модата, пред три години заедно со нејзината мајка се појави во кампањата “Young Versace“, а минатата година Teen Vogue направи кратка репортажа за нејзините актерски амбиции. Но, се чини дека 13-годишниот Каја одлучи да оди по добро изодените патеки, што  изгледа како фантастичен потег.

kaia-gerber2_majkatiitatkoti

Посетено 910 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!