20-годишната Кариера На Тери Ричардсон Во Една Книга

[fblike]
Не е за сечии очи

TERRY-RICHARDSONS-1Под лупа на издавачката куќа Rizzoli представена е
20-годишната кариера на славниот фотограф
Тери Ричардсон, секако е име кое во модната фотографија се памти, и тоа било по добро или по лошо. Еротските и провокативните фотографии на овој ексцентрик сега се овековечени во книгата на портрети и модни фотографии. Поделена на два дела, монографијата содржи портрети на познатите модели, како што се омилените музи на Тери,  Кејт Мос и Лара Стоун, но и влијателни и интересни луѓе како Барак Обама, Џони Ноксвил и Том Форд. Целокупниот приказ од опусот на Ричардсон, 600 фотографии, заедно со портретите вклучува и модни фотографиии и кампањи за модните куќи како Гучи и Сен Лорен.

TERRY-RICHARDSON2TERRY-RICHARDSONS-41-TERRY-RICHARDSON

Посетено 496 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!