Научниците откриваат: Десет причини зошто читањето на книги е добро за вашето здравје

Читањето е корисно! Ова не е реклама за нова библиотека, ниту пак е уште еден доказ за тоа дека книгата

Прочитај повеќе

ЛОЗА: Сè ќе си дојде на свое место (Џамбо интервју со Емилија и Игор)

[fblike] Моето прво интервју. Пет-шест прашања и..толку. На крајот сфатив, ама кога веќе беше доцна. Јас сум му предгрупа на

Прочитај повеќе

Кежуал…

[fblike] Газдава мој…од сабајле договара снимање…интервју за ЏАМБО ФЕСТИВАЛ…новинарката му кажува дека она ќе била облечена “кежуал“…па го прашува како

Прочитај повеќе

Тато, тато…стварно немавте интернет?

[fblike]Со газдава мој бевме на гости. Домаќините му се стари пријатели, муабетчии. Зборуваа за се и сешто. Синчето нивно го

Прочитај повеќе

Глувченце мило, кај си се скрило?

[fblike] Она кога ќе те изработат ко бавча. Хомо-сапиенсите мора да замешаат прсти на крај… #RatoMaloqueiro #Camuflado #RatoLoko Posted by Lokosom

Прочитај повеќе

Порака до сите Хомо-Сапиенси

Кога спијам, барем сум сигурна дека нема да ве гледам будни… Оти кога сте будни, тогаш сте најопасни…  

Прочитај повеќе

AnimeFLV: HeatGuy J (Dub) anime episode 25 online free at https://animeflv.uk devilman crybaby animeflv

Watch anime online for free at AnimeBee anime online

Website https://4anime.biz: Watch No Guns Life 4anime Episode 12 persona 4 the animation english

Majokko Megu-chan (https://animetv.cc/m/lmK2) Episode 56

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animeflixnl

Cycling74: https://cycling74.com/author/60d44258a87778412f9b01cc