Тато, тато…стварно немавте интернет?

[fblike]bez internet-pocetna_majkatiitatkotiСо газдава мој бевме на гости. Домаќините му се стари пријатели, муабетчии. Зборуваа за се и сешто. Синчето нивно го впива секој збор од муабетот. Одеднаш темата е…интернет. Домаќините и газдава мој, заеднички констатираа дека се би било различно да имале интернет кога биле млади. Ама, немалееее…
Тогаш малиот го прашува домаќинот:
“Тато, тато…стварно немавте интернет?“
Домаќинот одговара:
“Немавме синко, немавме…“
А малиот, како од пушка:
“ЛЕЛЕЕЕЕЕЕ…ТАТОООО…А КОЛКУ ВРЕМЕ НЕМАВТЕ?“
Посетено 3.254 пати

Watch anime online for free at AnimeKisa free anime

TwistMoe: Tsukigakirei anime episode 12 online free at https://twistmoe.net kissanime

Website https://4anime.biz: Watch Tengen Toppa Gurren Lagann: Mitee Mono wa Miteen da!! 4anime Episode Full 4anime to go

ANIMEFLIX: Hyouka (Dub) anime episode 22 online free at https://animeflix.nl attack on titan animeflix

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/gogoanimelol