Кежуал…

[fblike]gazdava moj i jas-naslovna_majkatiitatkoti
Газдава мој…од сабајле договара снимање…интервју за ЏАМБО ФЕСТИВАЛ…новинарката му кажува дека она ќе била облечена “кежуал“…па го прашува како тој ќе биде облечен. Газдава и вика дека он е стално “кежуал“. А потоа и го кажува главното:
“Моите квалитети не се ВО гардеробата, туку во она ПОД гардеробата.“
И на крајот финишира:
“На душата мислев, душо…не на она на што помисли ти…“
Хомо-сапиенси…јас сум среќна мачка…затоа што сум само мачка!
Посетено 856 пати

Digimon Tamers: Battle of Adventurers (Dub) (https://animebee.to/m/253p) Episode Full

WCOStream: Magical Star Kanon 100%! (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc close enough wcostream

Love♥Love? (https://kissanime.mx/m/vpZO) Episode 9

Watch Tales of Gekijou Episode 5

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431

Zeef: https://zeef.com/profile/anime.flix