Нова Хит-Диета во регионот и пошироко: 7,7 кг. за 7 дена!

Секое сабајле у седум, се почнуе со мантрата „Простум седам, сирење за пари, кој го нема нека проба кашкавал“, уз

Прочитај повеќе

Растурам сарми и дојадувам руски по куќи

Растурам сарми и дојадувам руски по куќи. Доаѓам со сопствено возило. Хигиена и дискреција загарантирани. Posted by Sasho Hristovski on Thursday,

Прочитај повеќе

Колку е поубаво кога си „члан библиотеке“ а не члан партије

  Колку е поубаво кога си „члан библиотеке“ а не члан партије. Слободно размислуваш, слободно пишуваш, не бараш ништо од

Прочитај повеќе

Матурска, или свадба, прашањето е сега?

Чудни ли сме ние Македонциве. Зборувам за нашите неверојатно хировити и прескапи сфаќања во врска со прославувањето на матурските вечери. На

Прочитај повеќе

Дали некој можда знае кој е автор на легендарното „За другар прашувам“?

Дали некој можда знае кој е автор на легендарното „За другар прашувам“? Одма да му стегнеме едно спомениче, сериозен сум.

Прочитај повеќе

Како се лечи шинат прс од лева нога

Како се лечи шинат прс од лева нога (според најновите сознанија на ФенгШуиБрусЛиСабина&другарите: се зема прс од десна нога на

Прочитај повеќе

Некои наши пејачки се навистина чесни и поштени

Што бре чесни испаднаа Искра Трпева, Маја Панчева, таа една Христовска од Битола (не Олгица) – видоа дека со години немаат

Прочитај повеќе

Скопје е проклет град, знам да го кажам тоа уште одамна

Скопје е проклет град, знам да го кажам тоа уште одамна. Зашто? Поради помодарството и феноменот на толпа, руља, од

Прочитај повеќе

Nyanpire The Animation Episode 12

AnimeHeaven: Yu☆Gi☆Oh!: Sevens anime episode 63 online free at https://animeheaven.pro dragon ball z anime heaven

Animepahe: Fatal Fury: The Motion Picture anime episode Full online free at https://animepahe.cc animes online

4Anime: Crayon Shin-chan Gaiden: Omocha Wars anime episode 8 online free at https://4anime.biz 4anime unblocked

Forums eugensystems: https://forums.eugensystems.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=102006

Myspace: https://myspace.com/gogoanimelol