НАСКОРО: ТОП 10 Инстаграм Фотки На Нашите Фанови

 Vintage “Siemens-Brothers” Wall Telephone    #vintage #siemens #telephone    Инастаграм: Кројачот од Панама

Amy Winehouse – Back To Black

Back to Black is the second studio album by English recording artist Amy Winehouse, released on 27 October 2006. by Island Records. It was the last album released in her lifetime. The album produced several singles, including “Rehab”, “You Know I’m No...

Топ 10 Острови На Светот

Најголемиот светски портал за патување  TripAdvisor  ја објави годишната листа на Traveler’s Choice,  во која патниците од целиот свет избираат најдобри острови.  Топ 10 острови на светот: 1. Ambergris Caye, Belize Cayes  2. Providenciales, Turks and Caicos 3. Bora Bora,...

д-р МАРЈАН БОЈАЏИЕВ – Ректор на UACS

Денес е петок 21. Фебруари. За повеќето луѓе петок е крај на работната недела. За мене, пак, најчесто е дел од работен викенд. Имам часови на постидпломски студии, MBA група на Американ Колеџ, кои вообичаено се во четврток и петок попладне, и сабота претпладне. Харвард 20...

РЕМКО Де ГРОТ

Ремко Де Грот, сопственик на “Second Hand Store”, Ден Хаг, Холандија

Фејсбук го купи “WhatsApp”

Марк Закерберг плати неверојатна сума од 16 милијарди долари за да ја купи WhatsApp, популарната апликација за испраќање бесплатни пораки која неодамна ја помина границата од 450 милиони активни корисници месечно. Достапна е скоро за сите оперативни системи Android, iOS,...

Залак На Денот

 #pornburger   Bugatti Bistro  Инстаграм: @krojacot #bugattiburger #bugattibistro Bugattifood #skopjecitymall

Ријана сјае на насловната на мартовскиот “Vogue”

Една од најголемите sвезди на денешницата, Ријана, повторно заблеска на насловната страница на мартовското издание на часописот Вог.  Ријана на себе нози дизајнерски парчиња од Miu Miu, Saint Laurent, Louis Vuitton и многу други, а во прв план се нејзините бројно те...