Ивана Чолаковска Патува Со Мотор Околу Светот

[fblike] Последната етапа од патувањето на патот до Алјаска Ивана Чолаковска: “Целта е континуирано патување  околу свет со мотор, поминати пет

Прочитај повеќе

Хедонистички рај на брегот на Егејското Море

[fblike] Mandarin Oriental Bodrum Дел од секоја соба е составен од прекрасна мала приватна градина, кој нуди спектакуларен поглед на

Прочитај повеќе

Меден месец на Бали: Хотел “The Chedi Sakala”

Прекрасна природа и бранови кои удираат  на брегот, доволни се за да ги разоружаат дури и најпребирливите гости Хотелот Chedi

Прочитај повеќе

Зимска Колиба Од Соништата “Ormello” – Кушевел, Франција

Зимската убавица во еден од најлуксузните европски скијачки центри – колибата “Ormello” во францускиот Courchevel За да ја поминеш зимата

Прочитај повеќе

Предлог За Дочек На Нова Година: Хотел МУРИТЕ 4* Банско

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд, a, секако во овој период и дочек на Новата

Прочитај повеќе

20 надреални места што треба да ги видите за да поверувате

White Desert – Farafra, Egypt Cano Cristales Villavicencio, ColombiaThe Wave Arizona, USCapillas de Marmol Aisen Region, ChileGrand Prismatic Spring Wyoming, USBadlands

Прочитај повеќе