Неверојатниот 3D “цртеж” е всушност две слики во eдна (Видео)

Matthieu Robert-Ortis создаде скулптура од жици која изгледа како цртеж во 3D

Прочитај повеќе

САЊА РИСТИЌ: “Девојката без шминка” го нашминка стомакот

БРЕМЕНОСТ И УМЕТНОСТ Една од ретко покриените теми за време на бременост е влијанието на оваа состојба врз креативноста на

Прочитај повеќе

Интересна уметничка инсталација на корејката Јунг Ли

Неонски пораки создадени во напуштени области Фотографката Јунг Ли од Јужна Кореја одлучи со помош на неонски светла да ги

Прочитај повеќе

Распетието На Пит Доерти Во Лондонска Црква

Уметнички проект пред Велигден По повод најголемиот христијански празник Велигден, една црква во Лондон привремено се претвори во уметничка галерија,

Прочитај повеќе

Теодора Мирческа: Мојот Мал Свет-Сликарството

Теодора Мирческа од Тетово, иако има завршено Средно уметничко училиште, Педагошки факултет и живее и работи во Скопје, сепак емоциите

Прочитај повеќе

Старите четки трансформирани во деликатни дами

Ребека Цето за своите уметнички дела користи стари четки. Но не на начин каков што мислите. Всушност, Ребека ги резба

Прочитај повеќе

Фасцинантните портрети на Bernard Pras можат да се видат само од десната страна

Францускиот уметник Bernard Pras е надалеку познат по неговите неверојатни уметнички композиции ‘пронајди го предметот’. Во своите анаморфските уметнички дела,

Прочитај повеќе

AnimeKisa: My Hero Academia: Two Heroes (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime dub

AnimeFLV: Zegapain (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk anime websites

AnimeBee: Dahua Zhi Shaonian You anime episode 16 online free at https://animebee.to gogoanime

Watch Chi's Sweet Home Episode 104

Myspace: https://myspace.com/gogoanimelol

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/gogoanimelol/answers/published