Со само 4 акорди до сите странски хитови

Мислите дека е невозможно? Погледнето го следново видео кое ќе ви покаже дека немора се да е сложено за да е убаво. Овие момци се потрудиле на наједноставен начин да ни претстават голем број од странските хитови и тоа само со помош на 4 акорди. Звучи премногу лесно нели?

c

Уникатното кај нив е тоа што освен гитара користат и синтисајзер. На страна од тоа тие одржуваат хумористично шоу кое ги воодушевува присутните.

Па, така ако не ве бива за гитара погледнете го видеово можеби и ќе научите како да ги излажете пријателите за да помислат дека сте мајстори во светот на инструментите и музиката.

Посетено 912 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!