Ворхоловиот Поп-Арт На Омилените “Старки”

Најшик за сезона пролет-лето 

warholconverse-pocetna

Патиките со “Лименка Campbell супа” на Енди Ворхол
ќе се појават на 7-ми февруари на интернет страницата на
популарниот бренд Converse

Култниот американски бренд Converse за својата колекција пролет-лето на култните Chuck Taylor All Star патики го избра подеднакво култниот мотив ““Лименка Campbell супа”” на кралот на поп-артот Енди Ворхол. Новите “старки” ќе бидат достапни во ниска и висока варијанта со популарните варијации на Ворхоловиот принт, а цените ќе се движат помеѓу 35 i 90 долари.
Минатата година Converse лансираше колекцијата на “старки” која беше насликана  од уметниците од DC Comics и не забавуваа мотиви на суперхерои, а да не ја заборавиме и соработката со модната куќа Missoni, која “старките” ги украси со карактеристичниот цик-цак принт.
Посетено 348 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch animes Kiss x Sis (TV)

4anime. biz 4Anime One Piece

watch anime online Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

4Anime My Hero Academia (Dub) Episode 4

watch anime free 4Anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom