Римел ја прогласи Кара Делевингне за нов бренд амбасадор

Rimmel_.COM_RIMMEL ЈА ПРОГЛАСИ CARA DELEVINGNE
ЗА НОВ БРЕНД АМБАСАДОР

CARA DELEVINGNE-pocetnaRimmel London прогласи возбудлив нов додаток во своето портфолио на бренд амабасадори. Мулти-талентираниот Британски модел и актерка КАРА ДЕЛАВИН се приклучува на Rimmel фамилијата. 23 годишната Лондончанка ќе блесне во адвертајзинг кампањите за иновативниот декоративен бренд.
Позната по нејзиниот цврст изглед и тренд-сетерски стил, Кара е природен избор за да го претставува Rimmel. Покрај нејзиниот феноменален успех како модел, таа е исто така талентирана актерка на која и претстои брилијантна кариера. Кара е инспиративна девојка со база на фанови од преку 36 милиони следбеници на социјалните медиумски платформи.
Говорејќи за нејзиното ново партнерство со Rimmel London, Кара коментира: “Чест ми е да соработувам со Rimmel London. Rimmel е мојот прв make-up бренд со кој се запознав кога бев тинејџерка. Јас сум комплетно девојка од Лондон и  Rimmel London вистински ги отсликува космополитските стилови на убавина.”

 

welcome cara_banner573206259MB00046_2015_MTV_V
Johanna Bussinelli, одговорен Маркетинг претставник на Colour Cosmetics во Coty, вели: “Cara Delevingne совршено се вклопува во карактерот на тренд-сетерскиот бренд  Rimmel со својот храбар и модерен изглед, беспрекорно чувство за мода и став полн самодоверба дека вистинската убавина доаѓа одвнатре. Cara е на глобално ниво препознатлива по нејзината индивидуалност. Таа ќе биде моќна поддршка на брендот која ќе инспирира нови генерации на жени и ќе прикаже поразлично лице на еклектичниот London look.”
LOGO Rimmel Baner
cara-vogue
Montse Passolas, Вице Претседател на Глобал Маркетинг при Rimmel London, вели: “Посебниот изглед и уникатното чувство за стил кое го поседува Cara Delevingne комплетно се вклопуваат во персонификацијата на Rimmel cool. Поседувајќи повеќе таленти и бестрашен дух, таа е вистинска инспирација за малдите жени насекаде во светот. Cara исто така има масовни следбеници на социјалните медиуми, преку кои Rimmel ќе може да допре и да говори со своите поторшувачи. Таа е вистински Британски Амбасадор и фантастичен партнер за брендот.”
Посетено 439 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!