Фчерашни Новости гледајте ги вечер пошто утре можда ќе биде касно

Осмата епизода на “Фчерашни Новости” на Телма во недела 19:10ч


По паузата од една недела, „Фчерашни новости“ со нова
епизода се враќа на програмата на „Телма“
Во недела во 19:10, пародичните вести носат неколку ексклузиви.
Претставник на „Македонија пат“ убедува дека снегот не ги изненадил годинава.
Фчерашни и со препораки – како да преживеете до формирањето на новата Влада.
Дознајте и како се снаоѓаат бездомниците зимава, но и за скандалот пред Сојузот на синдикатите на Македонија.
Со материјали собирани две недели, тимот на најгледаната хумористична емисија нетпреливо ја очекува својата премиера.
Епизода број 8 следете ја во недела, 19:10 часот, а првата реприза подоцна истата вечер на „Телма“.

[button color=”#fff” background=”#3A1B5A” size=”large” src=”http://majkatiitatkoti.com/objavi/fcerasni-novosti-epizoda-7-video/”]Можеби сте ја пропуштиле седмата епизода на “Фчерашни Новости”[/button]

Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

baner-igor-forza

Посетено 533 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!